Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, December 3, 2016
<
December 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys BRONZE
FSC Revolution
6 - 4
A3 White '05
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys BRONZE
Laurel United
3 - 4
SAC Tiger Sharks
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys GOLD
Maryland International
3 - 3
Ramos Football Club
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys GOLD
Brasil FC
9 - 4
Pipeline Black Pete
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys GOLD
Maryland International '06
7 - 3
Pipeline Red Yianni
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys BRONZE
Pipeline Gold
4 - 2
Waldorf SC '05 Black
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys BRONZE
IFK Blues '05
6 - 5
Select Blue Harden
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys SILVER
Baltimore Bays Tidal Wave
0 - 2
FSC Phoenix
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
CC Strikers
3 - 3
Maryland International '07
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys SILVER
Brasil FC 06
4 - 3
Baltimore Bays Legends
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys GOLD
United Rangers
4 - 5
Pipeline Black Pete
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys SILVER
Soccerdome FC '06
1 - 1
Catonsville Cobras
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys SILVER
SAC Barca-Bees
3 - 0
White Lightning (SAC)
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
Catonsville Cobras 07
7 - 0
Pipeline Red
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys BRONZE
P.S.C. Thunder
2 - 2
Pipeline Gold
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
Baltimore Bays Revolution
3 - 1
A3 Blues
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U11 Boys BRONZE
Pipeline White '05/'06
5 - 4
BHRC Comets
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys SILVER
Waldorf SC '05 Orange
7 - 4
FCI - Atletico
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U12 Boys SILVER
BRAUSA
4 - 3
Pipeline Red
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 1) SD1 Sat/Sun U10 Boys GOLD
Baltimore Celtic
8 - 0
Coppermine SC U9
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Inter FC
9 - 8
MSY United
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 2nd div
Internacional
5 - 2
Los Scuals
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 2nd div
San Antonio
1 - 2
Porto
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 2nd div
Boom
9 - 5
Los Plumber's
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens La Super Liga
CD Dragon
9 - 8
Atletico Madrid
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens La Super Liga
Leon FC
0 - 3
Real Espana
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens La Super Liga
El Salvador
2 - 3
City Futbol Club
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens La Super Liga
Platence
0 - 3
Atleticos FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Los Catrachos
2 - 1
Chamusqueros
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 1st div
Los Galacticos
7 - 13
Deportivo Las Cruzitas
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Club Deportivo Lacio
2 - 1
CF Salvador
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 2nd div
CD Ranchos
2 - 5
Real Olimpia
Complete
Jessup Premier Field #2
Calendar
<
December 2016
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
Events on Saturday, December 3, 2016
7:30 AM
6:00 PM
SDI Winter 1 Youth Sat/Sun League U10B/U11B/U12B (Sat. 12/3 - Sun. 2/5) 8 games
SD1 Jessup Premier Field 1
7:30 AM
2:30 PM
SDI Winter 1 Youth Sat/Sun League U10B/U11B/U12B (Sat. 12/3 - Sun. 2/5) 8 games
SD1 Jessup Premier Field 2
8:30 AM
5:00 PM
SDII Winter 1 Youth Sat/Sun League (Sat. 12/3 - Sun. 2/5) 8 games
SD2 Harmans Premier Field 4
8:30 AM
5:00 PM
SDII Winter 1 Youth Sat/Sun League (Sat. 12/3 - Sun. 2/5) 8 games
SD2 Harmans Premier Field 5
5:30 PM
7:00 PM
SDII Sat Coed >35
SD2 Harmans Premier Field 4
6:00 PM
7:00 PM
SDII Sat Coed >35
SD2 Harmans Premier Field 5
7:00 PM
9:30 PM
SDI Sat Mens La Super Liga
SD1 Jessup Premier Field 1
7:00 PM
9:30 PM
SDI Sat Mens La Super Liga
SD1 Jessup Premier Field 2
7:00 PM
9:00 PM
SDII Sat Mens Super Liga
SD2 Harmans Premier Field 4
7:00 PM
9:00 PM
SDII Sat Mens Super Liga
SD2 Harmans Premier Field 5
9:00 PM
12:00 AM
SDII Sat Mens Open 1st div
SD2 Harmans Premier Field 4
9:00 PM
12:00 AM
SDII Sat Mens Open 2nd div
SD2 Harmans Premier Field 5
9:30 PM
12:00 AM
SDI Sat Mens Open 1st div
SD1 Jessup Premier Field 1
9:30 PM
12:00 AM
SDI Sat Mens Open 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 2