Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Saturday, February 9, 2019
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) SILVER
BCEL Dynamo
4 - 1
A3 Everton
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) GOLD
BRAUSA 06 Team 1
8 - 2
A3 Spurs Blue
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) BRONZE
Rowdies
0 - 3
Laurel United
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) GOLD
BRAUSA Yellow 08
2 - 5
FSC Force 08
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) BRONZE
HES Sting
5 - 4
Severna Park Lightning
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) GOLD
Baltimore U Select 08
2 - 3
BRAUSA Blue 08
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) GOLD
Ramos Football Club
1 - 2
Baltimore Celtic Christos
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) SILVER
SAC United Gold 06
1 - 1
Severna Park Chaos
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Girls (U13) GOLD
LTSC Thunder
2 - 0
SAC United White Team 1
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) SILVER
SDFC 06/07 II
1 - 3
Thunder Toluca
Complete
Jessup Premier Field #2
SDI Sat. (U7/8 Boys) 5v5-League (2012/2011)
A3 Norwich
8 - 4
Academia Glen Burnie
Complete
Jessup 5v5 Field #3
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) BRONZE
A3 Newcastle
4 - 2
Siempre United
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Girls (U13) SILVER
Tiley Girls Select
6 - 2
HES Black Flames
Complete
Jessup Premier Field #2
SDI Sat. (U7/8 Boys) 5v5-League (2012/2011)
PSC Dragons
0 - 8
Flash
Complete
Jessup 5v5 Field #3
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) BRONZE
HES United
2 - 6
Phoenix
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) BRONZE
A3 Titans
0 - 6
FC TW
Complete
Jessup Premier Field #2
SDI Sat. (U7/8 Boys) 5v5-League (2012/2011)
PSC Dynamo Dena
4 - 5
YCSA
Complete
Jessup 5v5 Field #3
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) SILVER
SAC United White 07
5 - 1
ASA FC United 07
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) GOLD
SDFC 2006 I
3 - 4
A3 Spurs White
Complete
Jessup Premier Field #2
SDI Sat. (U7/8 Boys) 5v5-League (2012/2011)
SDFC 2011
8 - 0
YCSA II
Complete
Jessup 5v5 Field #3
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) GOLD
2009 SAC Premier Blue
4 - 5
SDFC 2008
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) SILVER
SAC United Black
1 - 5
SDFC 2007
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) SILVER
Broadneck Bandits Premier
6 - 1
SAC United Black 2008
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) GOLD
2008 SAC Premier White
6 - 3
Baltimore Celtic Gallos 08
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) SILVER
2009 Pipeline Red
6 - 2
IFK 2008
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) SILVER
SAC United White
3 - 5
HES Vipers
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2006 Boys (U13) BRONZE
HoCo Chelsea
4 - 12
PSC Dynasty
Complete
Harmans Premier Field #5
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2007 Boys (U12) GOLD
MD International 2007
5 - 6
Baltimore Celtic
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) (SD1) S/S 2008 Boys (U11) SILVER
SAC United Gold
4 - 0
LFYAA Aviators
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Atletico Marte
2 - 3
ISI-AGU FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open Super Liga
Inter United
0 - 3
San Coco FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 2nd div
Deportivo Catrachos
4 - 2
Club Deportivo Motagua
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 2nd div
U.de G.
0 - 3
Aguilas FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Club Deportivo El Chawite
3 - 0
Guanaste FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 1st div
Intipuca FC
4 - 1
Las Brisas
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 1st div
Inter FC
3 - 7
San Antonio
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open Super Liga
La Paz
0 - 3
City FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open Super Liga
Tiburones FC
2 - 7
Unstoppable FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 2nd div
Laurel United
0 - 4
Nueva Juventud
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open Super Liga
Barcelona FC
8 - 3
Club Deportivo FAS
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open 1st div
Baltimore FC
5 - 6
Alianza FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sat Mens Open 2nd div
Los Gallos
8 - 2
Shecanos
Complete
Jessup Premier Field #1
Sat Mens Open Super Liga
CD Dragons
8 - 3
Internacional
Complete
Jessup Premier Field #2
Calendar
<
February 2019
>
S
M
T
W
T
F
S
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events on Saturday, February 9, 2019
7:00 AM
6:00 PM
(WINTER 2)(8 GAMES)($940)(SD1 JESSUP) Youth SAT/SUN League (Feb 2/3 - Mar 23/24)
SD1 Jessup Premier Field 1
7:00 AM
6:00 PM
(WINTER 2)(8 GAMES)($940)(SD1 JESSUP) Youth SAT/SUN League (Feb 2/3 - Mar 23/24)
SD1 Jessup Premier Field 2
7:00 AM
6:00 PM
(WINTER 2)(8 GAMES)($940)(SD2 HARMANS) Youth SAT/SUN League (Feb 2/3-Mar 23/24)
SD2 Harmans Premier Field 4
7:00 AM
6:00 PM
(WINTER 2)(8 GAMES)($940)(SD2 HARMANS) Youth SAT/SUN League (Feb 2/3-Mar 23/24)
SD2 Harmans Premier Field 5
11:00 AM
3:00 PM
SDI Sat. (U7/8 Boys) 5v5-League (2012/2011) (Sat 1/26 - 3/16)
SD1 Jessup 5v5 Field 3
6:00 PM
9:30 PM
SDI Sat Mens Open Super Liga
SD1 Jessup Premier Field 1
6:00 PM
9:30 PM
SDI Sat Mens Open Super Liga
SD1 Jessup Premier Field 2
6:00 PM
9:30 PM
SDII Sat Mens Open Super Liga
SD2 Harmans Premier Field 4
6:00 PM
9:30 PM
SDII Sat Mens Open Super Liga
SD2 Harmans Premier Field 5
9:30 PM
12:00 AM
SDI Sat Mens Open 1st div
SD1 Jessup Premier Field 1
9:30 PM
12:00 AM
SDI Sat Mens Open 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 2
9:30 PM
12:00 AM
SDII Sat Mens Open 1st div
SD2 Harmans Premier Field 4
9:30 PM
12:00 AM
SDII Sat Mens Open 2nd div
SD2 Harmans Premier Field 5