Login
Home
Sign Up
Leagues
Tournaments
Classes / Clinics
Drop-In / Pickup
Schedule
Classifieds
Feedback
Links
About Us
Contact Us
Schedule of Games
Games on Sunday, February 9, 2020
<
February 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
League
Home
Away
Time/Status
Venue
Officials
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2009 Boys GOLD
2009 A3 Aston Villa
8 - 5
2009 Broadneck Bandits Premier
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys SILVER
2008 SAC Premier Blue
6 - 5
2007 Glen Burnie Falcons
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys SILVER
2007 Annapolis City
9 - 1
2007 Severna Park White
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys SILVER
2007 ASA FC United Blue
2 - 3
2007 ASA FC United White
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys BRONZE
2007 SAC United Gold
2 - 0
2007 Siempre United
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Girls GOLD/SLVR
2008 A3 Arsenal Panthers
2 - 3
2008 SAC Premier Blue
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2008 Boys SILVER
2008 HES Vipers
4 - 3
2008 Ellicott City Black
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Girls GOLD/SLVR
2007 SP PRIDE 2
4 - 4
2007 Pasadena SC Bulldogs
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys GOLD
2006/07 Brasil FC
8 - 1
2007 Severna Park Green
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys GOLD
2007 Laurel United
1 - 1
2007 SAC Showcase Blue
Complete
Jessup Premier Field #2
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Boys BRONZE
2007 A3 Everton
1 - 3
2007 Team Phoenix
Complete
Jessup Premier Field #1
Youth (WINTER 2) SD1 SAT/SUN 2007 Girls BRONZE
Glen Burnie Avengers
5 - 1
Tiley-Alyssa Select
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div Eagles
Contract Killers
2 - 7
Eightville FC
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div United
Pink Panthers
4 - 1
Aerials
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div Eagles
Trivets
6 - 2
Redbull
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 2nd div
Liverpool FC
5 - 3
Over
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 3rd div
Nerfherders
2 - 4
The DP
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div United
Aztecas
5 - 4
Net Six and Chill
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div Eagles
R2D4
8 - 5
Strictly Platonic
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 3rd div
Honduras
4 - 2
Cowabunga
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 4th div United
Savage Spirit
3 - 7
SWIC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 2nd div
Club Atletico River Plate
9 - 4
Blue Wings
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 2nd div
Victoria FC
11 - 6
Unstoppable FC
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 4th div United
Java Jaguars
5 - 3
About to Get Messi
Complete
Jessup Premier Field #2
Sun Coed 3rd div
Jigglypuffs
6 - 8
Nakama
Complete
Jessup Premier Field #1
Sun Coed 3rd div
Peteneros
0 - 1
Divide By Zero
Complete
Jessup Premier Field #2
Calendar
<
February 2020
>
S
M
T
W
T
F
S
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
4
5
6
7
Events on Sunday, February 9, 2020
6:00 AM
7:00 AM
(WINTER 2 2020)(8 GAMES)($940)(SD2 HARMANS) Youth SAT/SUN League (Feb 8/9 - Mar 28/29)
SD2 Harmans Premier Field 4
1:00 PM
3:00 PM
(WINTER 2 2020)(8 GAMES)($940)(SD1 JESSUP) Youth SAT/SUN League (Feb 8/9 - Mar 28/29)
SD1 Jessup Premier Field 1
3:00 PM
8:00 PM
SDI Sun Coed 3rd div
SD1 Jessup Premier Field 2
5:00 PM
9:00 PM
SDI Sun Coed 2nd div
SD1 Jessup Premier Field 1
8:00 PM
11:00 PM
SDI Sun Coed 4th div United
SD1 Jessup Premier Field 2
9:00 PM
11:00 PM
SDI Sun Coed 4th div Eagles
SD1 Jessup Premier Field 1